Bu oyun çok güzel bir oyun olsa da kitlesi kötü. Aynı League of Legends gibi bu oyunda da kitle yüzünden insanların oynayası kalmıyor. Şimdi oyunu bilmeyenler için size biraz Minecraft’dan bahsedeceğim. Eğer oyunu biliyorsanız direk eleştiri kısmına gelebilirsiniz.


Creative Mod(Yaratıcı) ;

Creative mod’da rahat rahat uçup istediğimiz bloğu istediğimiz yere sınırsız bir şekilde koyabiliyioruz. Örneğin ;

 

Bu bloktan bu evi yapabilirsiniz.  Tabi cam vb. şeyleri de ekleyerek yaratıcılığınızı konuşturursunuz.

İsterseniz kale , gemi , uçak , araba , tren , gizli geçitler , tuzaklar vb. bir sürü şey yapabilirsiniz.(Araba ve uçak farklı bir mod olmadan çalışmaz sadece görünüş olarak ekleyebilirsiniz)

Ben oyunun bu yanını sevdim. Oyunun eğlenceli bir bölümü.

 

Survival Mod(Hayatta Kalma) ;

Bu modda ise adından da anlaşılacağı üzere hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bizi bir ormanda oyuna başlatıyorlar. Oyun başladığında ıssız bir yerde tek başına oluyorsun. Ağaçları keserek ev, balta , kazma kılıç vb. şeyler yapıyorsun. Sonra diğer hayvanlardan yiyecek bulup enerji ihtiyacını karşılamaya çalışıyorsun. Bundan sonra tahta kazma ile madene inerek taş topluyorsun. Taş ile yeni ve daha güçlü aletler yapıyorsun. Bundan sonra taş kazma ile demiri , demir ile altını kazıyorsun. İyice gelişiyorsun ama altın ile elması kıramazsın. Altın kaba kuvvette pek işe yaramıyor. Yine demir ile elması kırarsın. Elmas en güçlü silah ve zırh takımıdır. Bu elmasla madenlerde lavların yanında bulunan obsidyenleri kazıyorsun ve onlar ile bir portal yapıyorsun. Bu portal cehenneme açılıyor. Oradaki bazı canavarları öldürerek bazı şeyler elde ediyorsun. Elde ettiğin şeyleri Enderman denilen canavardan topladığın inci ile göze çeviriyorsun. Bu gözü fırlattığında seni farklı bir portale götürüyor ve bu portali tamamlayıp içine atlıyorsun. İçinde ejderha var. Ejderhanın güç aldığı kulelerin ucundaki enerjiye vurarak hepsini patlatıyorsun ve ejderhayı öldürmeye çalışıyorsun. Öldürünce oyun bitiyor ama sen istersen evine dönüp hayatta kalmaya devam edebilirsin.

Ben bunu bu kadar da anlattım ama gerçekten uzun bir yolculuk 😀

Zamanı olanlar oynasın.

Açlık Oyunları(Survival Games);

Hunger Games filmini çoğunuz izlemişsinizdir. İşte bu mod onun birebir aynısı. Ortadaki sandıkları alırsın ve kaçarsın ondan sonra bazı yerlerde olan sandıklar da var. Onları da alıp iyice güçlenirsin ve rakiplerle savaşırsın. Bu online bir mod. Buna benzer bir sürü mod olsa da anlatmam çok uzun sürecektir. Böyle bir moda girmek istiyorsanız internetten server adlarını araştırabilirsiniz.


Youtuberlar ve Kötü Kitlesi 

Şimdi gelelim kitle konusuna. Benim bu makaleyi yazma sebebim burasıydı fakat size oyunu anlatma gereği duydum. Çünkü bu kadar güzel bir oyunu bu insanların nasıl berbat ettiklerini bilmeniz gerekirdi. Gerçekten küçük çocuklar için çok kaliteli ve eğlenceli bir oyun. Fakat bu oyunun Youtube kısmına sakın bulaşmasınlar. Psikoloji bozduğunu söyleyebilirim.

Bu kitleye bu oyunda bulaşmak çok zor sizi rahatsız edemezler fazla.

Sadece online modlarda açtıkları hilelerle sizi rahatsız ederler ve kaybetmenize neden olurlar. Fakata Youtube’ye gelince ;

Youtube’de ki bir çok Youtuber’ın ekmek teknesidir Minecraft.

Burak Oyunda ve Enes Batur bu oyunlarla ünlü olmuştur ve şuan Youtube Türkiye kitlesi de bu adamların maymunluk yapıp çocuklardan prim kasması yüzünden bozulmuş durumda. Tabi tek suçlu bunlar değil bu kitleye GhostGamer(Turgut Ekim) adlı adamı da eklemek istiyorum. Hepsinin abisi sayılır ama beyin yaşının hepsinden düşük olduğunu düşünüyorum. Bu arada videolarını izlerseniz anlarsınız demeyeceğim. Çünkü gerçekten iq seviyenizin yarısı düşebilir.İzlemeyin, izlettirmeyin. Bu arada bu Turgut Ekim Enes Batur’un akrabası. Şu anlık başka bir şey demek istemiyorum. Fakat ileride Turgut Ekim hakkında ayrı bir eleştiri yazısı yazacağım.

Bir de MuratAbiGf var. Şuan düzelse de eskiden tam bir çöptü. Ana avrat söverek minecraft oynardı ve bir sürü çocuğa saçma saçma küfür öğretirdi. Şuan ise sevdiğim ve takip ettiğim bir kanal.

Fakat oyunu kötülemedim sadece bu insanlar ve bunlara benzeyen diğer Youtuber’lar yüzünden kitlesini kötüledim.  Bu videoları çekerek maymunluk yapan insanlar sadece boş insanlardır. Lütfen kardeşlerinize ve çocuklarınıza izletmeyin.


Eğer yazılarım hoşunuza gidiyorsa daha fazlası için buraya tıklamayı unutmayın 🙂


2 yorum

ipek · 2 Eylül 2017 23:01 tarihinde

Minecraft’ı sevmem ama haklısın sonuçta hem kitlesi kötü hemde faydalı bir oyun

Turgut Ekim(Ghost Gamer) – DoğruDiyo · 27 Ağustos 2017 05:08 tarihinde

[…] Bu makalemde Turgut Ekim hakkında farklı bir yazı yazacağımı söylemiştim. Şimdi o yazıyı yazıyorum 🙂 İnanmayacaksınız ama birazdan göstereceklerim sadece bir videoya ait. Hepsini koymaya yüreğim dayanmadı… […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Eleştiri

Duru Önver Eleştiri

Duru Önver Youtube’de şuan 359.000 aboneye sahip  bir kanaldır. Kanalın ana konsepti ne kadar vlog ve anı anlatma gibi gözükse de izlenme sebebi farklı. İzlenme sebebi yaptığı clickbaitler ile malum kitleyi kanalına mıknatıs gibi çekmesidir. Daha fazlasını oku…

Dizi

Çi 2. Sezon Hakkında – Eleştiri

Selam sevgili takipçilerim. Sonunda sitenin şifresini hatırladım ve aranızdayım. Her gün yeni eleştiriler , yeni bilgilerle karşınızda olmaya çalışacağım. Takipte kalın 🙂 Çi , Fi dizisinin devamıdır. Çünkü bu dizi bir kitaptan uyarlamadır ve kitap Daha fazlasını oku…

Eleştiri

Rap Hakkında Yanlış Bilinenler – Eleştiri

Hip Hop ve Rap Arasında ki Fark Nedir ? Ben rap müziği seven biri olarak bu yazımda hem size hiphop kültüründen bahsedeceğim hem de eleştirisini yapacağım. En bilinen hatalardan biri olan “Rap mi ? – Daha fazlasını oku…