Bildiğiniz gibi Türk dizilerinde Türk toplumu için pek gurur verici şeyler olmuyor. Tabi bazı istisnalar harici. Şimdi sizlerle bu istisnaları ve diğerlerini göstereceğim.


 

İstisnalar

 

Bu dizileri izlemenizi tavsiye ederim. Bunlar istisnalara giren dizilerdir. Çünkü bu diziler sadece reyting için değil aynı zamanda insanlara ders verip , eğlendirip aynı zamanda heyecanlandıran dizilerdir. Tabi bunlara örnek olarak başka dizilerde sayabilirim ama şuan aklıma gelen bir bölümünü yazdım.

İzledikçe anlayacağınızı düşünüyorum. Bu dizilerde dostluğu , kardeşliği , insanları ve düşüncelerini biraz da olsa anlıyorsun.

Eğer yeni bir diziye başlamak istiyorsanız es geçmemeniz gereken dizilerdir bunlar.


Bu diziler ise istisnaların tam aksine sadece izlenmek için yapılmış diziler.

Bu dizilerin suçluları yapımcıları değil. Biziz. Bu diziler izleniyor ve bunu gören yapımcılar bu işten güzel para geleceğini anlayıp işe girişiyorlar.

Gördüğünüz gibi dilimizden “Aşk” kelimesini çıkarırsak dizi sektörümüz batacak. Fakat adamlar yapıyor. Neden yapmasın ki ? Bu kadar izlenen dizilerden neden para kazanmasınlar ?

Eğer bu işlere gereken önem verilirse çok iyi işler başarabileceğimizi düşünüyorum. Bu yüzden bu konu hakkında yazmak istedim. Eğer daha kaliteli yapımlar istiyorsak yapmamız gereken şey daha kaliteli şeylere önem vermek.

Tabi ki bu dizileri de sadece örnek olarak göstermek istedim. Daha bir sürü saçma dizi var.

Bu diziler genelde şöyledir ;

  • Zengin kız ve fakir oğlan
  • Zengin erkek ve fakir kız
  • Aşirete karşı gelen aşk
  • Yarım saat süren bakışmalar
  • İlk görüşte aşk
  • Kavgayla başlayan aşk
  • Dizinin sonunda evlenen çiftler

İşte size özeti geçtim. Artık izlemenize gerek yok diye düşünüyorum 😀


Eğer yazılarım hoşunuza gidiyorsa daha fazlası için buraya tıklamayı unutmayın 🙂

 


1 yorum

Ahmet · 2 Eylül 2017 21:42 tarihinde

Doğru konuşuyorsun. Tebrik ederim umarım iyi yerlere gelirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Eleştiri

Duru Önver Eleştiri

Duru Önver Youtube’de şuan 359.000 aboneye sahip  bir kanaldır. Kanalın ana konsepti ne kadar vlog ve anı anlatma gibi gözükse de izlenme sebebi farklı. İzlenme sebebi yaptığı clickbaitler ile malum kitleyi kanalına mıknatıs gibi çekmesidir. Daha fazlasını oku…

Dizi

Çi 2. Sezon Hakkında – Eleştiri

Selam sevgili takipçilerim. Sonunda sitenin şifresini hatırladım ve aranızdayım. Her gün yeni eleştiriler , yeni bilgilerle karşınızda olmaya çalışacağım. Takipte kalın 🙂 Çi , Fi dizisinin devamıdır. Çünkü bu dizi bir kitaptan uyarlamadır ve kitap Daha fazlasını oku…

Eleştiri

Rap Hakkında Yanlış Bilinenler – Eleştiri

Hip Hop ve Rap Arasında ki Fark Nedir ? Ben rap müziği seven biri olarak bu yazımda hem size hiphop kültüründen bahsedeceğim hem de eleştirisini yapacağım. En bilinen hatalardan biri olan “Rap mi ? – Daha fazlasını oku…