Daha diss şarkısı çıkar mı bilmiyorum ama son çıkan diss şarkısı olan “Berkcan Güven – Youtube Benim İşim” bence en kaliteli şarkılardan biri olmuş. Hem beat olsun hem de klip olsun. Gerçekten güzel bir diss şarkısı. Tarz olarak da Rap sevdiğim bir türdür. Bu yüzden daha çok hoşuma gitti. Burada hem şarkıyı hem de anlatmaya çalışılanı inceleyeceğiz.

Öncelikle Reynmen ile arasında bir tatsızlık geçtiği belli ve bunu sebebini anlaşılan kadarıyla açıklayacağım ;

Reynmen ve Berkcan Güven diss şarkılarını(#Biziz) yaptıktan sonra Reynmen video çekip Enes Baturla konuştum diye başlık attı. Burada onun üstünden prim yaptı ve o şarkı ve Enes Batur ile aralarındaki olaylar nedeni ile 400.000 abone arttı Reynmen. Berkcan’da buna sinirlenmiş ve ona da diss atmış. Bence gayet haklı. Reynmen’in şarkıdan sonra susması gerekiyordu. Enes Batur’la telefondan konuşup bunu Youtube’ye atması yanlış olmuş. Bu yüzden Berkcan’ın haklı odluğunu düşünüyorum.

Şimdi ikisinin arasındaki sorun hakkında konuştuğumuza göre şarkıya geçelim ;

 

Şarkıda ki sözler ve şarkıyla uyumu gerçekten çok iyi. Hem sözleri akıllıca ve ince bir şekilde yazmış. Hemde klip gerçekten güzel olmuş. Burada Jahrein’in de dediği gibi bir yarış var. Kim daha iyi bir şey çıkarırsa klipte o daha iyi gibi bir şey düşünüyorlar. Öyle değil ama Berkcan klipte helikopter kullanarak “Siz araba koyarsınız , ben helikopter. Hayırdır ?” gibisinden bir şey demeye çalışmış diye düşünüyorum.

Aynı zamanda şarkıda ki ufak komik ayrıntılar gerçekten hoşuma gitti. Patronun babaannesi çıkması , kardeşiyle olan bölüm gibi bir sürü eğlenceli yer vardı. Berkcan bunlara yer vererek gerçekten iyi bir şey yapmış.

Şarkısında ki sözler hakkında da birkaç şey söylemek istiyorum. Sözlerde de  “Videom matematik gibiydi ,gerekmez edebiyat” demiş. Araştırdığım kadarıyla bunu Jahrein dışında hiç kimse anlamamış. Burada demek istediği ben işin formülünü söktüm sizin konuşmanıza gerek yok. Matematik hata yapmaz ben işin matematiğini söktüm demek istedi. Ben öyle anladım.

Kafalar ile aralarında geçen olayı anlamadım. Fatih ile Vine ile ilgili bir sorunları olduğunu düşünüyorum. Fakat sadece tahmin daha fazla bir bilgim yok.

Fakat diss attığı bazı kişileri sadece prim için kullanmış diye düşünüyorum. Bunlar Danla Bilic , Jahrein ve Selen Teksöz.

Selen Teksöz’e söylediği sözler saçmaydı çünkü. Çünkü çoğu kişi geldiği yere bir olaydan ya da bir kişiden dolayı patlayarak geldi. Selen Teksöz Jahrein ve Yorekok tarafından eleştirilmek için video çekmiyordu sonuçta. Bu yüzden sadece laf olsun diye yazıldığını düşünüyorum.

Dedikleri doğru olsa da biraz ağır olmuş :D. Bu olayları çıkartırsak şarkı mükemmel ve bence bugüne kadar yapılmış en iyi Youtuber Diss Videosu olmuş.

Güzel oldu bu akım ama artık yeter !!! Bu şarkıyı görünce boş bir video sandım ama anlamlı sözler yapmış. Fakat daha fazlası gelmesin artık bi bitmediniz !!!


Eğer yazılarım hoşunuza gidiyorsa daha fazlası için buraya tıklamayı unutmayın 🙂


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Eleştiri

Duru Önver Eleştiri

Duru Önver Youtube’de şuan 359.000 aboneye sahip  bir kanaldır. Kanalın ana konsepti ne kadar vlog ve anı anlatma gibi gözükse de izlenme sebebi farklı. İzlenme sebebi yaptığı clickbaitler ile malum kitleyi kanalına mıknatıs gibi çekmesidir. Daha fazlasını oku…

Dizi

Çi 2. Sezon Hakkında – Eleştiri

Selam sevgili takipçilerim. Sonunda sitenin şifresini hatırladım ve aranızdayım. Her gün yeni eleştiriler , yeni bilgilerle karşınızda olmaya çalışacağım. Takipte kalın 🙂 Çi , Fi dizisinin devamıdır. Çünkü bu dizi bir kitaptan uyarlamadır ve kitap Daha fazlasını oku…

Eleştiri

Rap Hakkında Yanlış Bilinenler – Eleştiri

Hip Hop ve Rap Arasında ki Fark Nedir ? Ben rap müziği seven biri olarak bu yazımda hem size hiphop kültüründen bahsedeceğim hem de eleştirisini yapacağım. En bilinen hatalardan biri olan “Rap mi ? – Daha fazlasını oku…