Hepimiz sosyal medya hesaplarımızda fazla beğeni olmasını isteriz. Bu yüzden bugün sizler için  “Facebook’da Nasıl Beğeni Kasılır ?” sorusunu cevaplayacağım. Fakat biliyorsunuz ki belirli bir kitleniz olmadan bu mümkün değil. Bu yüzden gönderilerinizi , fotoğraflarınızı ve attığınız paylaşımların kalitesi hakkında bilgi vereceğim. Bu dediklerim kitlenizin artmasına sebebiyet verecektir. (İyi Kitle = Beğeni)


Fotoğraf Zamanlaması ;

Herkesin tahmin edeceği üzere tüm sosyal medya hesaplarında size fazla kitle sağlayacak şey fotoğraflarınızın kalitesidir. Bu yüzden bir fotoğraf attığınız zaman onun sizi iyi gösterecek bir fotoğraf olduğuna dikkat edin. Günlük fotoğraf atmak yerine haftada bir yaptığınız bir etkinlikte ya da gittiğiniz bir yerde fotoğraf atmanız daha faydalıdır. Günlük olayları ise  “Snap” özelliği ile paylaşmanız daha iyi olacaktır. Tabi 2 3 ayda bir gönderi atmakta takipçi sayınızı düşürecektir. Bu yüzden 1-2 haftaya düşürmeye çalışın.

 


 

Gönderilerde Soru Sorun ;

 

Gönderilerinizin soru tarzında olması gönderilerin daha fazla etkileşim alacağı anlamına gelir. Çünkü görenler o soruyu cevaplama isteği duyacaktır.

Örnek vermem gerekirse “Galatasaray-Fenerbahçe maçı nasıl sonuçlanır ?” gibisinden bir gönderi hem gönderinin içeriğinden hemde soru tarzında olmasından daha fazla etkileşim alacaktır. Bu da sizin beğeni , takip ve yorum sayınızı arttıracaktır.

 


Ortak Yan Bulun ;

 

Kişiliğiniz derken kastettiğim şey hobileriniz , yaptığınız aktiviteler , işiniz vb. bir sürü etken var. Örnek vermek gerekirse eğer fitness yapıyorsanız spor salonunda ya da vücudunuzu gösterirken attığınız gönderiler sporcu kitleyi sayfanıza toplayacaktır. Bu da sayfanızın daha çok beğenilmesini sağlayacaktır. Çünkü çoğu insanın yaptığı ortak bir aktivitedir fitness. Bu sadece spor için değil bilgisayar oyunları , filmler , animeler , futbol , basketbol vb. bir sürü insanların yaptığı ortak aktivite var.

 


Eğer yazılarım hoşunuza gidiyorsa daha fazlası için buraya tıklamayı unutmayın 🙂

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Sosyal Medya

En Popüler 5 Türk Youtube Kanalı

Merhaba sevgili takipçilerim. Bu yazımda Türkiye’nin en popüler 5 kanalından bahsedeceğim. Bu sıralamayı yaparken aslında SocialBlade adlı siteden baksam da “izlenmeler ve abonelere dayalı bir sıralama yaptım” demek daha havalı oluyor. Bu yüzden belirtmek istiyorum ki bu Daha fazlasını oku…

Instagram

Instagram Çoklu Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

  Instagram’a yeni gelen bir özellik olan “Çoklu Canlı Yayın Özelliği” adından da anlaşılacağı üzere başka Instagram kullanıcılarıyla beraber canlı yayın açmanı sağlıyor. Bu özellik hem İOS hem de Android işletim cihazlarında aktif olacaktır.   Daha fazlasını oku…

Instagram

Instagram’da Nasıl Popüler Olunur ?

        Instagram’da popüler olmak kolay bir şey gibi görünmese de şimdi size anlatacağım bilgilerle popüler olmanın o kadar da zor olmadığını anlayacaksınız.  Şimdi size bunları maddeler halinde anlatacağım ; Beğeni Sayısı ; Daha fazlasını oku…