Instagram’a yeni gelen bir özellik olan “Çoklu Canlı Yayın Özelliği” adından da anlaşılacağı üzere başka Instagram kullanıcılarıyla beraber canlı yayın açmanı sağlıyor. Bu özellik hem İOS hem de Android işletim cihazlarında aktif olacaktır.

 

Canlı Yayına Arkadaş Davet Etme

Instagram’da canlı yayınınıza birini davet etmek için yapmanız gereken basit. Öncelikle sağ alt tarafta bulunan butona tıklıyoruz. Çıkan menüde sizi izleyen herkesi ortak bir canlı yayına davet edebiliyorsunuz.

Davet ettiğiniz zaman ekran ikiye bölünecektir ve üst kısımda sizin yayınınız alt kısımda ise davet ettiğiniz arkadaşınızın yayını olacaktır. Bu özellik sayesinde sevdiğimiz kişiler ile birlikte olup sosyal medyayı daha aktif kullanabileceğiz.


Bilmeniz Gerekenler ;

Eğer Instagram’da çoklu bir şekilde yayın açacaksanız bilmeniz gereken şeyler var. Ben bunları size maddeler halinde anlatacağım ;

  • Canlı yayındayken Instagram yüz filtrelerini kullanmak mümkün
  • Canlı yayını açıp başkasını davet eden bir kişi davet ettiği kişiyi yayından atabilir.
  • Instagram çoklu canlı yayın özelliğini kullanabilmeniz için Instagram 20 ve üzeri sürümlere sahip olmanız gerekmektedir.
  • Canlı yayını izlemeyen kullanıcılar canlı yayına davet edilemiyor.
  • Çoklu canlı yayın özelliğini kullanacaksanız bilmeniz gerekenlerden biri de davet edeceğiniz kişinin öncelikle kabul etmesidir. Siz arkadaşınızı seçip davet edersiniz onun kabul etmesi üzerine beraber canlı yayın yapabilirsiniz.
  • Canlı yayına davet edilen kullanıcıyı değiştirebiliyorsunuz.

 

Instagram canlı yayın özelliğini kullanmak isteyenler için bu kadar bilgi yeterli.  Fikrimi soracak olursanız bu özellik çok iyi olmuş. Instagram’a daha samimi bir ortam katmış ve bu da sosyal medyanın gelişmesine yardım ediyor.


Eğer yazılarım hoşunuza gidiyorsa daha fazlası için buraya tıklamayı unutmayın 🙂Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Sosyal Medya

En Popüler 5 Türk Youtube Kanalı

Merhaba sevgili takipçilerim. Bu yazımda Türkiye’nin en popüler 5 kanalından bahsedeceğim. Bu sıralamayı yaparken aslında SocialBlade adlı siteden baksam da “izlenmeler ve abonelere dayalı bir sıralama yaptım” demek daha havalı oluyor. Bu yüzden belirtmek istiyorum ki bu Daha fazlasını oku…

Instagram

Instagram’da Nasıl Popüler Olunur ?

        Instagram’da popüler olmak kolay bir şey gibi görünmese de şimdi size anlatacağım bilgilerle popüler olmanın o kadar da zor olmadığını anlayacaksınız.  Şimdi size bunları maddeler halinde anlatacağım ; Beğeni Sayısı ; Daha fazlasını oku…

Instagram

Instagram Hesabım Çalındı , Ne Yapmalıyım ?

Günümüzde sosyal medyanın önemi oldukça arttı. Bu yüzden hesap çalma olayları da artmaya başladı. Bu konu hakkında yetkililer elinden geleni yapsa da maalesef yeterli olmuyor. Bu yüzden şimdi sizlere Instagram hesabınız çalındıysa nasıl geri alacağınızı Daha fazlasını oku…